Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zaloguj się, by móc dodać swoje przepisy i wejść do naszego pysznego, kulinarnego świata!
Login
Hasło
Nie posiadasz konta? Nic prostszego. Zarejestruj się.
2013-11-05 13:48:09

Pieczone flautas z kurczakiem i szpinakiem

Składniki:

 • 450 g odfiletowanych ud z kurczaka,
 • ok. 450 ml piwa (lub rosołu),
 • 2 szkl. papryki,
 • 1 łyżeczka sproszkowanej słodkiej papryki,
 • 1 łyżeczka soli koszernej,
 • 1 łyżeczka zmielonego pieprzu,
 • 1 łyżeczka zmielonego kminku,
 • 1 łyżeczka sproszkowanej chili,
 • 1 rozdrobniona papryczka jalapeño,
 • 3 szkl. posiekanego szpinaku typu baby,
 • 5 placków tortilli wielkości burrito (ok. 22,5 cm),
 • ok. 170 g sera topionego,
 • 1 łyżeczka oliwy z oliwek,
 • sos salsa (jako dodatek do serwowania)


Sporządzanie:


Rozgrzej piekarnik do temp. 230ºC.

Połóż odfiletowane uda na głębokiej patelni i polej z góry piwem oraz wodą (nie obracaj drobiu). Doprowadź całość do wrzenia, a następnie zmniejsz ogień i gotuj na wolnym ogniu przez 10 minut. Rozdrobnij wyjętego kurczaka z sosu i wymieszaj z przyprawami.

Pozostaw na patelni powstały wcześniej płyn (¼ zawartości szklanki). Gotuj go z jalapeño i szpinakiem przez 2-3 minuty (aż szpinak zwiędnie).

Przekrój placki tortilli na połowy. Wzdłuż każdej części połóż farsz z kurczaka (po jednej łyżce), pokryj to szpinakiem i serem (w tej samej proporcji, co drób). Zroluj placki, począwszy od prostej krawędzi. Umieść je na naoliwionej blasze w taki sposób, aby się nie rozwinęły. Pokryj flautasy oliwą z oliwek za pomocą pędzla cukierniczego.

Piecz przez 10 min., a następnie obróć i pozostaw w rozgrzanym piekarniku przez 10 min. lub do momentu, aż staną się chrupiące. Podawaj z sosem salsa.

Galeria

Dodaj komentarz
Wszystkie pola formularza są wymagane
 • Jord

  05-04-2015 16:44

  Aktualna ocena: 5.0

  0 osób, które to lubią

  Ditto Ditto and Ditto. Thanks so much, you have made my day by picking my card for your top 3. I loved the skecth and look forward to playing along with your challenges again. xx
 • Irham

  06-04-2015 16:24

  Aktualna ocena: Nie ma jeszcze żadnej oceny

  0 osób, które to lubią

  I love the honesty of the witnirg. The narrative and the collection of nuanced charachters really made for an enjoyable story. I like your creative way of showing how you feel. Good job!
 • Shota

  06-04-2015 22:01

  Aktualna ocena: Nie ma jeszcze żadnej oceny

  0 osób, które to lubią

  Irek pisze:Tylko idiota mf3gł pozwediieć, że 70 milionf3w złotych nie jest nic warte! Gdyby przyszedł do mnie Św.Mikołaj i powiedział: Masz synu 7 milionf3w i teraz sobie gospodaruj to z radości narobiłbym sobie na rękę!!!70 milionf3w złotych to nawet na standardy amerykanskie ogromne pieniądze!!!Niech gf3rnik zarabia 2.000 na rękę w skali roku ma 24.000 a po latach 20-u (bo plus/minus po tylu latach gf3rnik odchodzi na emeryturę) ma pf3ł miliona.Zginęło 23 gf3rnikf3w a to oznacza, że w całym !!! życiu zawodowym mogli zarobic raptem 12 milionf3w złotych.Czyli 1/5 wartość pozostawionego w chodniku kombajnu! Nie ma branży,grupy zawodowej, państwa, ktf3re to dla bezpieczeństwa pracownika/f3w pozwoliła by na dotację rzędu 4/5 inwestowanego kapitału! O tym,że pieniądze nie są nic warte może p.Kutz opowiadać do woli.Albowiem żaden z jego filmf3w (skądinąd bardzo dobrych) nie powstał z kapitałf3w własnych lecz rf3żnych dotacji,instytutf3w kinematografii itym podobnych potworf3w post-socjalizmu (czyli de facto podatkf3w).W normalnym państwie kopalnia Halemba byłaby kopalnią prywatną. A to oznacza,że właściciele myśleli by o ewakuacji sprzętu na dużo wcześniej przed zamknięciem chodnika. Bo to wydaje się i logiczne i ekonomicznie uzasadnione:najpierw wycofujemy drogie kombajny za 70 mln (plus inny drogi sprzęt) a potem zamykamy chodnik.W państwowej kopalni (w ktf3rej nikt za nic nie odpowiada) uczyniono dokładnie na odwrf3t! Najpierw wyeksplatowano złoże a potem ktf3ś pomyślał,że może warto z niego wycofać kombajny. Opracja wydobycia sprzętu (gdzie wszyscy wiedzieli ,że jest to skrajnie niebezieczne:jest metan itp stąd domniemanie, że dyrekcja nie liczyła się ze zdrowiem i życiem gf3rnikf3w- odbyła się wg schematu: albo coś nam się uda wyciągnąc albo na nową ścianę kupimy nowe kombajny (być może już za 80 milionf3w) , *za ktf3re i tak zapłaci podatnik!*.Stąd prosty dowf3d -a contrario w stosunku do opinii p. Kutza- że winą za tragedię w Halembie obarczyć można gf3rniczy socjalizm a nie drapieżny kapitalizm!Tylko w socjalizmie ludzie masowo ginęli przy rf3żnych budowach: kanał biełomorski, kopalnie (właśnie) uranu i innych surowcf3w, wielkie budowy.Ile osob ginie socjalistycznych Chinach!?!Nie słyszałem aby kapitalizm przyczynił sie do wielkich ofiar. Czy ktoś słyszał o ofiarach przy budowie np.Kanału Sueskiego???Niech mnie ktoś wyprostuje jeśli się mylę!Pozdrawiam!* to już powiedziane po cichu. http://yggxaleppbe.com [url=http://gwxydfzyq.com]gwxydfzyq[/url] [link=http://jtxyfg.com]jtxyfg[/link]
 • Patience

  09-04-2015 00:32

  Aktualna ocena: Nie ma jeszcze żadnej oceny

  0 osób, które to lubią

  pisze:Dzięki dziewczyny :* Ja ueailbwim śrf3dziemnomorską i tropikalną roślinność stąd akurat taki wybf3r ;)zmalowanalala ja właśnie jestem po przeprowadzce więc akurat mogłam sobie kupić ;)
 • Aylin

  10-04-2015 10:46

  Aktualna ocena: Nie ma jeszcze żadnej oceny

  0 osób, które to lubią

  Super sprawa Michale, grunt to dobra oraingzacja dnia i pozytywne nastawienie do treningu Sam niekiedy się z tym borykałem, ale po obraniu celu wszystko idzie łatwiej. Kolejna sprawa to prowadzenie dzienniczka treningowego. Nic tak chyba nie dodaje skrzydeł, jak sięganie do dawnych zapiskf3w (sam zobaczysz to za kilka tygodni) kiedy rozpoczynaliśmy od 1-2km truchtu by po pewnym czasie podwoić, potroić albo tą objętość! http://ahfcsfdqhor.com [url=http://iwfdby.com]iwfdby[/url] [link=http://oiufmfocr.com]oiufmfocr[/link]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śledź nas na
google+ facebook pinterest