Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Zaloguj się, by móc dodać swoje przepisy i wejść do naszego pysznego, kulinarnego świata!
Login
Hasło
Nie posiadasz konta? Nic prostszego. Zarejestruj się.
Wpisy eksperta
Jak podawać wino?

Wybór i kupno odpowiedniego wina pasującego do podawanych przez nas dań, to tak naprawdę tylko pierwszy krok. Teraz czeka nas krótka lekcja jak owo wino podawać – przecież zarówno temperatura, jak i kolejność podawania mogą wpływać na smak i aromat wina.

Na lepszy smak
Wina, szczególnie młode czerwone wina bardz…

Wszystko, co warto wiedzieć o bi…

Produkcja białego wina, jest znacznie uproszczona, jeśli porównujemy ją z wytworzeniem dobrego czerwonego wina. Co nie znaczy jednak, że łatwo uzyskać smaczne wino w jasnym kolorze - jest wręcz przeciwnie! Wpływ na to, czy trunek będzie dobry, mają już warunki, w jakich winogrona dojrzewają.

Jasne wina wytwarzane są oczywiście z zielono-żółtych winogron, a…

Jak wybrać wino?

Wybierając wino do posiłku często zastanawiamy się, jakie najlepiej będzie komponowało się ze smakiem przygotowanych potraw. Kiedy wypada podać białe wino, a kiedy czerwone? Czy do deserów bardziej pasuje wytrawny trunek, czy raczej słodki? Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by nie popełnić winnego faux pas.

Kolory

R…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Śledź nas na
google+ facebook pinterest